گزارش همایش فوم بتن کاران

گردهمائی فوم بتن کاران تهران با دعوت انجمن بتن سبک سلولی ایران در محل تالار قصر گلها در تاریخ پنجشنبه 94/10/17 برگزار گردید.
ضمن تشکر از حضور ارزشمند میهمانان عضو و غیر عضو انجمن گزارش کوتاهی از مراسم تقدیم حضور می گردد:
پذیرش میهمانان از ساعت 9:30 آغاز و در ساعت 10:15 برنامه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد. سپس آقای دکتر زارع بعنوان ریاست هیئت مدیره انجمن سخنرانی خود را ارائه نمود. وی ضمن عرض خوشامد به میهمانان و تشکر و قدردانی از شرکت آذرکاوین به مدیریت آقای مهندس دشتی بعنوان اسپانسرینگ و تأمین کننده مالی گردهمائی، در اظهارات خود به تبیین نقش و جایگاه انجمن پرداخت و گفت: انجمن بعنوان یک شخصیت حقوقی و نماینده مجموعه فعالین می تواند به احقاق حقوق و دستیابی به اهداف مشترک اعضاء کمک نماید. دکتر زارع در ادامه اظهار داشت: دوره اول هیئت مدیره دوره استقرار و دوره جدید دوره دستیابی به نتایج و فعالیت های میدانی خواهد بود. وی دستیابی به الزامات فنی اجرای فوم بتن در کف ریزی توسط مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و همچنین تدوین استاندارد ملی در این صنعت را دو هدف مهم در شرایط فعلی برشمرد و گفت: مقدمات دستیابی به این دو هدف ارزشمند فرآهم شده و امیدواریم بزودی به نتایج مورد نظر برسیم. ایشان در بخش دیگری از سخنرانی خود بزرگترین سرمایه انجمن را اعضای انجمن برشمرد و بر لزوم پیوستن بیشتر فعالیت در این صنعت به انجمن تأکید نمود.
ادامه برنامه با ارائه گزارش مطالعات میدانی و اجرای پایلوت مربوط به طرح شرکت فاضلاب تهران توسط آقای مهندس رنگین کمان همراه بود. در بخش بعدی میزگرد پرسش و پاسخ با حضور آقای دکتر زارع (رئیس هیئت مدیره انجمن)، آقای مهندس مددیان (نائب رئیس هیئت مدیره انجمن) و آقای مهندس دشتی (مدیر مسئول دفتر تهران) به مدت 30 دقیقه برگزار شد. در این بخش مباحث و پیشنهادات متعددی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. جای گیری اجرای فوم بتن در کف ریزی ساختمان در چک لیست نظام مهندسی و همچنین لزوم تدوین الزامات فنی و حضور انجمن در کنترل کیفیت و گرید بندی فعالین از جمله مباحث مطروحه بود.
برنامه پایانی این گردهمائی با دعوت از کاندیداهای نمایندگی فوم بتن کاران تهران برای معرفی خود و انجام رأی گیری استمرار یافت. بدین ترتیب بر اساس آرای مأخوذه آقای مهندس علی آبادی، مدیر عامل شرکت فوم بتن ایرانیان با شماره همراه 09123375997 بعنوان نماینده فوم بتن کاران تهران انتخاب گردید. حکم مربوطه در یک دوره 6 ماهه از طرف هیئت مدیره انجمن تنظیم و با برآورد عملکرد قابل تمدید می باشد. دفتر تهران بعنوان مجری مصوبات هیئت مدیره با ساختاری متشکل از مدیر مسؤل دفتر و نمایندگان گروه های صنفی و بصورت شورائی خواهد بود. در پایان با ضیافت نهار از میهمانان پذیرائی بعمل آمد.

اطلاعیه مهم (94/10/28):
قابل توجه اعضای انجمن در گروه صنفی کف ریزی با فوم بتن در تهران
پیرو برگزاری انتخابات برای تعیین نماینده در گردهمائی روز پنجشنبه مورخ 17/10/94 فوم بتن کاران تهران، بر اساس شبهات ایجاد شده در رابطه با اخذ رأی از تعدادی از میهمانان غیر عضو انجمن حاضر در جلسه و بر مبنای وظیفه امانت داری، بررسی مجدد آراء مأخوذه در دفتر مرکزی بعمل آمده و بدینوسیله آقای علی رضا سیاهپوش بعنوان نماینده انجمن در گروه صنفی کف ریزی با فوم بتن در تهران تعیین می گردد. بجاست از حسن نیت و خیرخواهی آقای مهندس سعید علی آبادی تشکر و قدردانی بعمل آید.
با آرزوی توفیق روزافزون
هیئت مدیره انجمن بتن سبک سلولی ایران

برنامه همایش به روایت تصویر: