اخبار تخصصی بتن های سبک سلولی
کد خبر: 020 تاریخ: 93/11/15
عنوان:
امکان درج آگهی اختصاصی شما
در سالنامه 1394 انجمن.

شرح:
سالنامه 1394 انجمن شامل معرفی انجمن و لیست اعضای رسمی گروه های صنفی و اعضای تبعی در تیراژ مناسب چاپ خواهد. امکان افزایش تیراژ چاپ به تعداد مورد نظر (با درج آگهی اختصاصی برای هر یک از اعضای انجمن) وجود دارد. در صورت تمایل نسبت به اعلان تعداد سالنامه مورد نظر خود به دفتر انجمن اقدام فرمائید. قیمت سالنامه برای هر عدد 7000 تومان خواهد بود. شما می بایست نسبت به چاپ و ارائه آگهی مورد نظر خود اقدام نمائید تا در مرحله صحافی بلافاصله بعد از مطالب مربوط به انجمن در سالنامه قرار گرفته و پس از صحافی تحویل شما گردد. حداقل تیراژ مورد تقاضا 50 عدد می باشد.

مثال:
شرکت آراتا مایل است 100 عدد سالنامه انجمن با تبلیغات اختصاصی خود را چاپ نماید.
لازم است مبلغ 700 هزار تومان به حساب انجمن واریز و نسبت به ارائه 100 عدد برگه تبلیغاتی مورد نظر خود اقدام نماید. در مرحله صحافی، تعداد 100 سالنامه بصورت خاص حاوی تبلیغات شرکت آراتا تهیه و تحویل خواهد شد.

توجه: حداکثر زمان برای پذیرش درخواست شما تا آخر وقت اداری پنجشنبه 1393/11/16 می باشد.
کد خبر: 019 تاریخ: 93/11/11
عنوان:
آغاز طرح پلاک گذاری دستگاه های پرتابل در کف ریزی.
مدیر اجرائی: مهندس کاشانی 09158915672

شرح:
با توجه به وظایف محوله به انجمن در راستای ساماندهی و کنترل کیفیت و با تأکیدات و پشتیبانی مراجع نظارتی ازجمله مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن کشور و همچنین سازمان ملی استاندارد، طرح پلاک گذاری دستگاه های پرتابل آغاز شد. در این طرح که بصورت مرحله ای به اجرا در خواهد آمد در طی سال آینده تمام دستگاه های پرتابل فعال در سراسر کشور پلاک گذاری خواهند شد. پیش بینی لازم در سایت انجمن بگونه ای خواهد بود که با وارد کردم کد ثبتی پلاک، مشخصات فنی دستگاه و اطلاعات مالک قابل رؤیت باشد.
کد خبر: 018 تاریخ: 93/11/02
عنوان:
تفاهم نامه همکاری انجمن و پژوهشکده ساختمان سازمان ملی استاندارد ایران.

شرح:
پژوهشکده ساختمان یکی از بخش های فعال در پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران است. تفاهم نامه همکاری انجمن با پژوهشکده ساختمان در راستای توسعه فعالیت های تحقیقاتی و بویژه تدوین استانداردهای پژوهش محور بوده است. این تفاهم نامه در تاریخ 27 دیماه و با امضای آقای دکتر سعیدی بعنوان رئیس پژوهشکده و آقای دکتر زارع بعنوان رئیس هیئت مدیره انجمن منعقد گردید.


از راست به چپ:
آقایان: دکتر مهدی خانی (عضو هیئت علمی پژوهشکده ساختمان)، دکتر سعیدی (رئیس پژوهشکده ساختمان)، دکتر زارع (رئیس هیئت مدیره انجمن بتن سبک سلولی ایران)، مهندس دشتی (مدیر مسئول دفتر انجمن در تهران).کد خبر: 017 تاریخ: 93/09/25
عنوان:
افتتاح دفتر انجمن در تهران.

شرح:
در راستای گسترش فعالیت های مورد نظر، دفتر انجمن در تهران افتتاح گردید. این دفتر با شرح وظایف تعریف شده نسبت به پیگیری اهداف انجمن اقدام خواهد نمود. در این ارتباط آقای مهندس دشتی با شماره همراه 09121010988 بعنوان مدیر مسئول دفتر تهران انتخاب گردیدند.
کد خبر: 015 تاریخ: 93/08/14
عنوان:
افتتاح محل جدید آزمایشگاه تخصصی انجمن بتن سبک سلولی ایران.

شرح:
اولین آزمایشگاه تخصصی بتن های سبک سلولی در کشور با همکاری گروه صنعتی بتن خاک به نمایندگی آقای مهدوی پور گوارشکی www.botonkhak.com در اسفند سال گذشته در محل دفتر مرکزی انجمن راه اندازی گردید. با توجه به اهمیت موضوع و نیاز به گسترش فعالیت های تحقیقاتی و همچنین ممیزی و کنترل کیفیت بیشتر برای محصولات تولیدی، این آزمایشگاه در تاریخ 93/08/11 با تجهیز بیشتر به محل جدید واقع در مشهد، امامت 46، پلاک 81 انتقال یافت. این آزمایشگاه از تجهیزات لازم برای انجام آزمایشات لازم در مورد بتن های سبک سلولی برخوردار است. جک دیجیتالی با قابلیت کنترل سرعت بارگذاری و همچنین دستگاه اندازه گیری جمع شدگی دیجیتالی (با دقت 0.01 میلی متر) از مهمترین تجهیزات تخصصی در این آزمایشگاه می باشد. این مراسم با حضور ریاست هیئت مدیره و همچنین مدیران گروه های صنفی و کارگروه های تخصصی انجمن برگزار گردید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات فنی با مدیر کارگروه تحقیق و توسعه، جناب آقای مهندس مددیان به شماره همراه 09153137242 تماس حاصل فرمائید.


کد خبر: 014 تاریخ: 93/08/08
عنوان:
آغاز تولید صنعتی سقف سبک LCP با اسفاده از فوم بتن بصورت ساندویچ روف.
جهت دریافت فایل pdf (توضیحات کامل) اینجا را کلیک کنید.

شرح:
شرکت آرمان سازه آریا با همکاری شرکت بتن سبک آراتا تولید صنعتی سقف سبک LCP را آغاز نمود. این سقف سبک ضمن ثبت اختراع، مراحل اخذ گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن را پشت سر گذاشته است. از مهمترین مزایای این نوع سقف می توان به سبکی، سرعت بالای اجراء و تولید کاملاً صنعتی و کارخانه ای آن اشاره نمود. این سقف بصورت تختال های در عرض 60 سانتی متر، ضخامت 12 سانتی متر و طول مورد نظر بشکل ساندویچی تولید و توسط جرثقیل در محل سازه نصب می گردد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر شرکت به شماره 05138448555 تماس حاصل فرمائید.

کد خبر: 012 تاریخ: 93/07/12
عنوان:
جلسه انجمن با سیمان بجنورد و شرکت آلاداغ جهت تأمین سیمان مخصوص بتن سبک سلولی.

شرح:
در راستای عملیاتی کردن تولید و ارائه سیمان با مشخصات فنی لازم برای تولید بتن و قطعات بتنی سبک سلولی در کارخانه سیمان بجنورد و توزیع آن با همکاری شرکت آلاداغ جلسه مشترکی در محل دفتر انجمن در تاریخ 93/07/12 از ساعت 16 تا 18 برگزار گردید. در این جلسه مباحث فنی و تجاری در رابطه با موضوع مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت و تصمیمات مقتضی بعمل آمد. اطلاعات تکمیلی در این رابطه بزودی با آغاز تولید و عرضه ارائه خواهد شد.
کد خبر: 011 تاریخ: 93/06/21
عنوان:
جلسه با آقای دکتر تدین، عضو هیئت مدیره انجمن بتن ایران و رئیس بخش فناوری بتن مرکز تحقیقات.

شرح:
در راستای تعاملات گسترده با انجمن بتن ایران و همکاری جهت حل مشکلات فنی و ترویج بیشتر استفاده از بتن های سبک سلولی در ساخت و سازهای کشور، جلسه هیئت مدیره انجمن بتن سبک سلولی ایران با آقای دکتر تدین در تاریخ جمعه 93/06/21 برگزار گردید. در این جلسه مباحث فنی از دیدگاه بومی و منطقه ای مورد تحلیل قرار گرفت. آقای دکتر تدین ضمن بیان اینکه نیاز کشور به این محصول صنعتی بیش از 15 میلیون متر مکعب در سال است اظهار نمود اگرچه بتن های سبک سلولی از نوع گاز بتن در جوامع پیشرفته مدت مدیدی است که مورد استفاده قرار گرفته است اما شرایط بومی و آب و هوائی و همچنین تفاوت های تکنولوژی ساخت و ساز از قبیل روش های اندود کاری می تواند اثرات زیادی بر رفتار و عملکرد آنها داشته باشد و لازم است مطالعات میدانی متناسب با این شرایط بومی در کشور صورت گیرد و سپس نسبت به تنظیم الزامات فنی مربوطه اقدام گردد.
ایشان دلیل عدم ترویج بتن های سبک سلولی از نوع فوم بتن را در کشور های توسعه یافته ناشی از مشکل فنی جمع شدگی بالای آنها دانست در حالیکه آقای دکتر زارع ضمن تأیید این مطلب، نو بودن تکنولوژی فوم بتن را نیز یکی از دلایل مهم در عدم گستردگی استفاده از آن دانسته و اظهار داشت: بلوغ و توسعه وسیع گاز بتن و اشباع نسبی بازار در کشور های غربی باعث شده است تا نیاز چندانی به جایگزینی محصولات با فوم بتن وجود نداشته باشد در حالیکه مشخصه هائی از قبیل مصرف بسیار بالای انرژی، وابستگی تکنولوژی و سرمایه گذاری بسیار بالا می تواند عواملی باشد که مزیت نسبی را در کشور ما بسمت توسعه استفاده از فوم بتن بجای گاز بتن سوق دهد. آقای دکتر تدین در بخش دیگری از اظهارات خود افزود: یک بررسی همه جانبه ممکن است استفاده از محصولی با مشخصات فنی ضعیف تر را با توجه به جوانب دیگر ارجح بداند. در این ارتباط بر انجام پروژه طرح مطالعاتی با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد تأکید گردید. این جلسه توأم با ضیافت ناهار در شاندیز برگزار شد.
کد خبر: 010 تاریخ: 93/06/20
عنوان:
حضور صمیمانه ریاست محترم مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن کشور در ضیافت شام و مذاکرات سازنده با هیئت مدیره انجمن.

شرح:
مذاکرات سازنده و تعاملی هیئت مدیره انجمن با آقای دکتر شکرچی زاده، ریاست محترم مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن کشور همراه با ضیافت شام در هتل قصر طلائی مشهد در تاریخ پنجشنبه 20/06/93 برگزار شد. در این جلسه نقطه نظرات طرفین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. دکتر شکرچی زاده ضمن بیان مباحث فنی بر ضرورت تحقیقات میدانی برای بازنگری در الزامات موجود در رابطه با استفاده از بتن سبک کفی برای تولید بلوک های سبک تیغه ای تأکید نمود. برای رسیدن به این نتیجه مقرر شد سریعا نسبت به تعریف پروژه مطالعات آزمایشگاهی و میدانی با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد اقدام گردد. به این منظور آقای دکتر توکلی زاده بعنوان مجری این طرح تحقیقاتی توضیحاتی راجع به جزئیات پروپوزال مربوطه ارائه نمود. همچنین موضوع برگزاری دومین همایش سالانه انجمن مطرح و تصمیمات مناسبی بعمل آمد.
کد خبر: 008 تاریخ: 93/05/29
عنوان: ارائه لیست اعضای رسمی انجمن به مراکز نظارتی.
شرح: قابل توجه اعضای رسمی انجمن
بر مبنای ارتقاء کیفیت و نظارت بهتر بر عملکرد واحد های تولیدی بلوک و اجرای کف ریزی در کشور و جلوگیری از فعالیت واحدهای فاقد کیفیت و در راستای تعامل بیشتر با مراکز نظارتی شامل سازمان نظام مهندسی کشور و سازمان ملی استاندارد، لیست اعضای رسمی انجمن در دوره های 6 ماهه تنظیم و ارسال خواهد شد. بر این اساس اولین لیست تنظیمی در پایان شهریور ماه سال جاری ارائه می گردد. در این ارتباط خواهشمند است نظرات و پیشنهادان خود را با دفتر انجمن در میان بگذارید. همچنین امکان درج این لیست در جراید کثیرالانتشار نیز میسر خواهد بود.کد خبر: 007 تاریخ: 93/05/01
عنوان: اهدای فوم ژنراتور آزمایشگاهی به دانشگاه فردوسی مشهد.
شرح: در راستای توسعه فعالیت های تحقیقاتی و ارتباط با مراکز پژوهشی و آموزشی، یک دستگاه فوم ژنراتور آزمایشگاهی به دانشگاه فردوسی مشهد اهداء گردید. در این مراسم آقای دکتر مغربی بعنوان مدیر گروه عمران طی بیانات خود از انجمن تشکر نمود و اظهار داشت به یقین این اقدام انجمن بسیار بجا بوده و منشاء خیرات زیادی برای دانشگاه و صنعت خواهد بود. قرار است اولین پروژه کارشناسی ارشد با عنوان "تأثیر عیار سیمان بر مقاومت فشاری فوم بتن" و با راهنمائی دکتر توکلی زاده در این دانشگاه انجام شود. دکتر زارع نیز ضمن اظهار علاقمندی به توسعه روابط و گسترش محدوده همکاری های فیمابین بر آمادگی انجمن به ارائه خدمات بیشتر شامل بازدید از کارخانجات فعال و ارائه اطلاعات میدانی در ارتباط با تولید و مصرف محصولات تأکید نمود.

از راست به چپ:
آقای پناهی (دبیر انجمن)، مهندس خازنی (عضو هیئت مدیره انجمن)، دکتر زارع (رئیس هیئت مدیره انجمن)، دکتر مغربی (مدیر گروه عمران دانشگاه فردوسی مشهد)، دکتر توکلی زاده (عضو هیئت علمی گروه عمران)، مهندس مروتی (مدیر عامل شرکت آک بتن و مدرس دانشگاه)، مهندس حسینی (تکنسین آزمایشگاه سازه)، مهندس عباسی (دانشجوی کارشناسی ارشد)

کد خبر: 006 تاریخ: 93/04/24
عنوان: اصلاحیه استاندارد ملی 14504.


شرح: با پیگیری های متمادی و مکاتبات متعدد، اصلاحیه استاندارد ملی 14504 با حضور مؤثر و اظهار نظر نمایندگان انجمن در جلسه کمیته کارشناسی و همچنین اجلاسیه کمیته ملی تدوین استاندارد انجام پذیرفت. مهمترین این اصلاحات به شرح ذیل است:

1- با جایگزینی عبارت "مواد حباب زا" به جای "مواد کف زا" و تأکید بر اینکه حباب ممکن است بصورت شیمیائی نیز ایجاد شود محدوده کاربرد این استاندارد شامل انواع بلوک سبک سلولی از نوع فوم بتن و گاز بتن غیراتوکلاوی (NAAC) گردید.

2- اندازه گیری جذب آب بر مبنای حجمی و بر حسب کیلوگرم بر متر مکعب و مطابق با استاندارد 7782 و مقدار مجاز آن 288 خواهد بود. بر این اساس و با توجه به تولید بلوک با چگالی حدود 700 کیلوگرم بر متر مکعب، میزان جذب آب تا حدود 40 درصد مجاز می باشد.

3- میزان حداکثر جمع شدگی مجاز تا 0.08 درصد تعیین گردیده است.

4- مقدار ضریب هدایت حرارتی مجاز حداکثر 0.36 وات بر متر-کلوین تعیین گردیده است که بخوبی قابل دستیابی می باشد.

بر این اساس و با توجه به اصلاحات فوق امکان کسب استاندارد برای تولیدات فوم بتن و گاز بتن غیر اتوکلاوی (NAAC) بخوبی فراهم آمده است.

برای دانلود متن این اصلاحات لطفاً
اینجا را کلیک کنید.


کد خبر: 005 تاریخ: 93/03/18
عنوان: فروش ویژه مونوپمپ تکفاز توسط شرکت مونوپمپ بهلول.
شرح: شرکت مونوپمپ بهلول در راستای تأمین پمپ های تک فاز برای انتقال بتن سبک اقدام به فروش استثنائی در یک دوره محدود نموده است. این فروش با تخفیف فوق العاده و به قیمت 1 میلیون و ششصد هزار تومان انجام خواهد شد.


نام شرکت: مونو پمپ بهلول
مدیر عامل: مریم بهلول
کد عضویت: 1001
نوع عضویت: اصلی
تلفن: 11-5414006 0511
فاکس: 5414315 0511
همراه: 09151114006
وبسایت: www.bohlulpumps.com
ایمیل: bohlulpumps@gmail.com
فعالیت:تولید کننده مونوپمپ جهت انتقال بتن سبک کفی.
آدرس: مشهد، شهرک صنعتی توس، فاز 2، دانش 10، واحد 819کد خبر: 004 تاریخ: 93/02/06
عنوان: هشتمین شرکت تولید کننده بلوک سبک فوم بتن موفق به اخذ استاندارد ملی شماره 14504 گردید.
شرح: هشتمین شرکت تولید کننده بلوک سبک فوم بتن و عضو انجمن بتن سبک سلولی ایران موفق به اخذ استاندارد ملی 14504 گردید. این موفقیت ارزشمند را به آقای مهندس رأفتی، مدیر عامل محترم شرکت بتن سبک جاوید مشهد و تمامی تولید کنندگان فوم بتن در کشور تبریک عرض می نمائیم.


کد عضویت: 10-91
نام شرکت: بتن سبک جاوید
(دارای استاندارد ملی 14504)
مدیر عامل: داوود رأفتی
تلفن: 05117616986
فاکس: 05116101298
همراه: 09357616986
وب سایت:
ایمیل: betonjavid@gmail.com
فعالیت: تولید کننده بلوک سبک فوم بتن
آدرس کارخانه: مشهد، انتهای بلوار طبرسی
دفتر: مشهد، بلوار سجاد، مجتمع تجاری بهاران، طبقه 4، واحد 16
کد خبر: 003 تاریخ: 92/12/20
عنوان: راه اندازی اولین آزمایشگاه تخصصی بتن های سبک سلولی. (CLC) در کشور
شرح: اولین آزمایشگاه تخصصی بتن های سبک سلولی (CLC) کشور توسط انجمن بتن سبک سلولی ایران با همکاری شرکت بتن خاک (نماینده رسمی شرکت آزمون) به نمایندگی آقای گوارشکی در مشهد راه اندازی شد. این آزمایشگاه مجهز به تجهیزات لازم برای انجام آزمایشات گوناگون در رابطه با الزامات فنی بتن و بلوک های سبک سلولی از نوع گاز بتن و فوم بتن می باشد. همچنین استانداردها و روش های آزمون متناسب با این نوع از بتن های سبک در بانک اطلاعاتی جمع آوری و مورد استفاده قرار خواهد گرفت. امکان انجام آزمون برای همه فعالین در زمینه این نوع از بتن های سبک در سراسر کشور وجود دارد. بزودی اطلاعات کامل در این زمینه شامل عناوین آزمایشات و تعرفه های مربوطه برای اعضای انجمن و افراد یا شرکت های غیر عضو ارائه می گردد.کد خبر: 002 تاریخ: 92/12/15
عنوان: اولین نمایندگی انجمن بتن سبک سلولی ایران.
شرح: در راستای گسترش فعالیت انجمن در تمام استانهای کشور و سهولت ارتباطات و تعاملات با اعضاء و مدیران محلی اولین نمایندگی انجمن بتن سبک سلولی ایران برای استان تهران در نظر گرفته شد. بر این اساس آقای علی رضا سیاهپوش از شرکت فوم بتن پدیده با کد عضویت 58-92 که در زمینه اجرای کف سازی با دستگاه پرتابل فعال می باشد به عنوان نماینده انجمن معرفی گردید.


کد عضویت: 58-92
نام شرکت: فوم بتن پدیده
مدیر عامل: علی رضا سیاهپوش
تلفن: 02144871577
فاکس: 02177935229
همراه 1: 09125153547
همراه 2: 09124846427
وب سایت: www.padidefb.ir
ایمیل: alirezasiahpoosh12@gmail.com
فعالیت: اجرای کف ریزی با دستگاه پرتابل.
آدرس کارخانه: تهران، تهرانپارس، خ استخر، سه راه، خ سیاری، کارگاه سپه شهر
آدرس دفتر: تهران، میدان هفت حوض، خ آیت، کوچه رسولی، پ 4، واحد 3کد خبر: 001 تاریخ: 92/12/10
عنوان: اصلاحات در استاندارد 14504
شرح: استاندارد ملی شماره 14504 در تابستان 1391 با عنوان "بلوک بتنی سبک سلولی - ویژگی ها" ارائه گردید. این استاندارد بر مبنای استاندارد ملی هند به شماره BIS 2185 تدوین گردیده است. بلافاصله پس از انتشار این استاندارد موضع انجمن در حمایت از تولید کننده ضمن حفظ منافع مصرف کننده و رعایت نکات فنی با بیان ایرادات متعدد و ارائه آن به سازمان ملی استاندارد پیگیری شد. در این ارتباط و پس از طی مراحل گوناگون اداری در تاریخ یکشنبه 92/12/04 جلسه کمیسون اصلاحیه استاندارد در محل سازمان ملی استاندارد واقع در کرج با حضور نمایندگان انجمن و کارشناسان سازمان تشکیل گردید. در این کمیسیون ایرادات قبلی راجع به بخش های گوناگون از جمله موضوع جذب آب و همچنین میزان جمع شدگی و همسوئی با مبحث 19 مقررات ملی ساختمان (رعایت عایق بندی حرارتی) مورد بررسی مجدد قرار گرفت و تصمیمات مقتضی بعمل آمد که امیدواریم پس از تأیید نهائی کمیته در اوایل سال آتی ابلاغ گردد. بدیهی است جزئیات مربوطه در مرحله ابلاغ به اطلاع عموم خواهد رسید.